top of page

Vadina tai Lietuvos diplomatijos pralaimėjimu: papildomai mums kainuos 18 mln. eurų


Opozicijos atstovai piktinasi kitąmet vyksiančių rinkimų į Europos Parlamentą data. Jų teigimu, diplomatijos korpusas, kuriam vadovauja užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, nepersistengė siekdami Lietuvai palankesnės datos, o nustatyta rinkimų data naudinga konservatoriams, nes aktyvumas bus, tikėtina, itin mažas.


Apie tai feisbuke antradienį rašė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas, Seimo narys Domas Griškevičius. „Kol viešojoje erdvėje toliau tebevyksta konservatorių partijos lyderių padiktuotas diskursas (ne)būti pirmalaikiams Seimo rinkimams į antrą planą nueina kiti klausimai.

Europoje patvirtinta artimiausių Europos parlamento rinkimų data, kuri nesutaps su LR Prezidento rinkimų data. VRK skaičiavimu tai papildomai LT biudžetui kainuos 18 mln. Eur, o kitais metais gegužės, birželio mėnesiais, VRK lietuvius prie balsadėžių kvies galimai net 3 kartus (jei bus reikalingas antras Prezidento rinkimų turas) kas dvi savaites“, – atkreipė dėmesį parlamentaras.


Tai, pasak jo, didelis Lietuvos diplomatijos pralaimėjimas. „Manau, kad didelis Lietuvos diplomatijos pralaimėjimas, kad nepavyko įtikinti partnerių Europos parlamento rinkimus rengti kaip mūsų rinkėjams jau tapo įprasta – paskutinį gegužės sekmadienį.



Priminsiu, kad pastaruosius du kartus 2014 m. ir 2019 m. Lietuvai pavyko susitarti. Taip pat priminsiu, kad tik 2009 m. EP rinkimai vyko atskirai nuo Prezidento rinkimų ir, deja, tai buvo patys nepopuliariausi rinkimai, į kuriuos balsuoti atėjo vos kiek daugiau kaip 20 proc. Lietuvos rinkėjų“, – rašė D. Griškevičius.



Jis atkreipė dėmesį, kad toks mažas aktyvumas, pasak jo, naudingas Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. „Įdomus sutapimas, kad tik 2009 ir 2024 metais EP rinkimai vyks atskirai nuo LR Prezidento rinkimų. Kodėl tai išskirtinai sutampa su konservatorių valdymo laikotarpiu? Tradiciškai manoma, atsižvelgiant į rinkimų rezultatus, kad mažas rinkėjų aktyvumas kaip tik yra palankus minėtai politinei jėgai. Esu įsitikinęs, kad diplomatijos korpusas, kuriam vadovauja Užsienio reikalų ministras, švelniai tariant, nepersistengė pasiekti Lietuvai svarbaus susitarimo. Sąmokslo teorijos teiginiai ar ne, pamatysime jau greitai, lygiai už metų“, – pridūrė D. Griškevičius.


3 peržiūros0 komentarų
bottom of page